Najczęstsze przyczyny zalań budynków i mieszkań:
Usterki związane z wyciekami wody mogą dotknąć każdego. Od pękniętych rur poprzez uszkodzone urządzenia AGD. Zlekceważone wycieki mogą powodować znaczne uszkodzenia nieruchomości, dlatego aby zminimalizować ryzyko najlepiej zająć się tym od razu. Najlepiej przy pierwszych zauważonych objawach mogących wskazywać na awarię.
-
Pęknięte rury
Listę najczęstszych przyczyn zalań budynków i mieszkań otwierają pęknięte lub przeciekające rury instalacji hydraulicznej. Czasami wystarczy zmiana temperatury zamarzania lub też zmiana ciśnienia wody i mamy kłopot. Należy zdać sobie sprawę, że nawet niewielki wyciek, po czasie może doprowadzić do sporej szkody. Niestety uszkodzenia te nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, z powodu umiejscowienia instalacji hydraulicznej w ścianie lub po prostu instalacja znajduje się w miejscu niezbyt często odwiedzanym przez domowników. Aby zabezpieczyć się przed wyciekami sprawdź raz na jakiś czas swój dom lub mieszkanie. Wczesne odkrycie niepokojących objawów takich jak zwiększony stopień wilgoci czy plamy pojawiające się na ścianach lub suficie zapobiegną większym uszkodzeniom.
-
Przelew wody
Czasem w pośpiechu zdarzyć się może, że Ty lub jeden z domowników zapomnicie np zakręcić kranu w zlewie czy tez w wannie co niestety skutkować może przelewem wody i zalaniem mieszkania. Wtedy najczęściej zalaniu ulega podłoga a gdy zareagujemy za późno to woda potrafi przedostać się przez nią np do sąsiada lub do pomieszczenia na dole.
-
Awaria sprzętu AGD
Pomimo zaawansowanego stopnia dzisiejszego sprzętu gospodarstwa domowego nadal zdarzają się zalania spowodowane przez zmywarkę czy pralkę. Miej na uwadze, ze sprzęt ten też się starzeje i należy go konserwować. Bardzo prawdopodobne jest to, że jeżeli zauważyłeś gdzieś przeciek spowodowany sprzętem agd to woda znajduje się także tam gdzie jej nie widać.
-
Zalane mieszkanie przez powódź
Zalane mieszkania i budynki spowodowane gwałtownym pogorszeniem się warunków pogodowych, co poprzez zmianę klimatu zdarza się u nas co raz częściej. W tym przypadku jak i w każdym wymienionym wcześniej wskazana jest jak najszybsza reakcja. Wodę z zalanych pomieszczeń należy jak najszybciej odpompować a następnie rozpocząć proces osuszania budynku. Zazwyczaj zalania w takich miejscach są rozległe.
Nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie jest łatwo uchronić się przed zalaniem budynku, mieszkania lub domu. Jeżeli doznałeś uszkodzenia na skutek którego twoja nieruchomość została zalana, skontaktuj się z naszą firmą. Zachęcamy także do zapoznania się ze stosowanymi przez nas skutecznymi metodami osuszania budynków oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych klientów.